Elokuun puolivälin tiennoilla käytävään ESL One Cologne 2020 – turnaukseen julkaistiin alkulohkot sekä avausotteluparit. Aiemmin uutisoimme, että turnaus tullaan järjestämään verkossa sekä turnaus tullaan toteuttamaan aluettain vallitsevan koronaviruspandemian takia.
Voit lukea aiheesta enemmän täältä:
HLTV uutisoi omilla sivuillaan tulevien alueturnauksien alkulohkot sekä avausotteluparit. Huomioitavaa on, että Euroopan alkulohkoissa on kahdeksan joukkuetta, joista neljä parasta joukkuetta kummastakin lohkosta jatkaa pudotuspelivaiheeseen.
Pohjois-Amerikan, Aasian ja Ocenian alkulohkoisin on puolestaan sijoitettu neljä joukkuetta ja kaksi parasta joukkuetta kustakin lohkosta tienaa itselleen jatkopaikan.
Euroopan ja Pohjois-Amerikan alueturnauksien ensimmäiset ottelut tullaan pelaamaan 18. elokuuta alkaen. Kun Aasian ja Ocenian alueturnaus alkaa viikkoa myöhemmin 25. elokuuta.
Euroopan alueturnauksen alkulohkot:































