Miikka ”suNny” Kemppi julkaisi Instagram tarinassaan kiinnostavan kuvan hyvin tutun näköisestä vaaleatukkaisesta takaraivosta.

Kuva: Instagram/@sunnycsgo
Oletettavasti kuvassa on varusmiespalvelustaan suorittava Jere ”sergej” Salo, jonka jatkosta ammattilaispelaajana ei ole tietoa. Vuonna 2019 Salo listattiin maailman 13. parhaaksi CS:GO:n pelaajaksi.
Salon viimeisimmät metrit ammattilaiskentillä eivät menneet ruusuisesti. Muun muassa YLE uutisoi viime vuonna ENCEn asettavan hänet penkille motivaation puutteen vuoksi.
Monet suomalaiset CS:GO:n seuraajat odottavat varmasti kuumeisesti Salon suunnitelmia armeijan jälkeen.
Tämä ei ole ensimmäinen kerta tänä vuonna, kun Salon entinen joukkuetoveri Kemppi on antanut vihiä olevansa rakentamassa uutta kokoonpanoa.
Ensimmäinen yritys ei mennyt päätyyn asti.
Helmikuussa Robin ”flusha” Rönnquist kertoi HLTV Confirmed -podcastissa, että uusi tiimi jäänee huhujen tasolle.
Tällä hetkellä Kempin metkuja voi seurata FunPlus Phoenixin rosterissa, jossa hän on lainamiehenä ESL Pro Leaguessa.